sobota, 17 września 2011

W najbliższym czasie...


Ten stosik zapewni mi zajęcie na najbliższe tygodnie.
 Od góry:

 1. Stephen King Zielona mila - od dawna chciałam przeczytać tę książkę, ale dopiero projekt Rozmawiajmy o książkach mnie zmobilizował do zaopatrzenia się we własny egzemplarz. Mam nadzieję, że do 26 września się wyrobię.
 2. Stefan Chwin Panna Ferbelin - prezent urodzinowy od N. Nic Chwina nie czytałam, a dużo o nim słyszałam, dlatego jestem bardzo zaciekawiona.
 3. Eric-Emmanuel Schmitt Marzycielka z Ostendy - prezent urodzinowy od A. Schmitta czytałam dawno temu Oskara i Panią Różę. To bardzo popularny autor i chyba dlatego długi czas wzbraniałam się przed jego książkami, ale prezent to prezent. Osoba obdarowująca ma w zwyczaju pytać "i jak? podobało Ci się?". Więc przeczytam w pierwszej kolejności, bo A. to moja najbliższa przyjaciółka.
 4. Karen Kingsbury Ocalić życie - tę książkę intuicyjnie ściągnęłam z półki w bibliotece. Zobaczymy, jak przeczytam, czy to była słuszna intuicja.
 5. Paullina Simons Jeździec miedziany - cała trylogia tej autorki stoi na mojej półce już ponad rok. Pożyczyłam ją od bratowej i jakoś ciągle odkładam czytanie. Ale koniec z tym!
 6. Truman Capote Inne głosy, inne ściany - również z biblioteki, ale wybrana z premedytacją, jako że od dawna poluję na Śniadanie u Tiffany'ego (kocham film z Audrey Hepburn, jak i samą Audrey!) tego autora. Śniadania... co prawda nie znalazłam nadal, ale chętnie przeczytam Inne głosy...

A Wy co już czytałyście z tego niewielkiego stosiku? 

Edit 18.09.2011
Mała zmiana planów. Odkładam Marzycielkę i zabieram się za Zieloną milę, bo właśnie sobie uświadomiłam, że mogę dać ciała i nie wyrobić się do 26 września, a nie chciałabym tego. Trochę mi się teraz nałożyło, bo przede mną premiera (w Teatrze Polskim w Bydgoszczy) i recenzja do napisania, na której szalenie mi zależy. To tyle w ramach wyjaśnień, a teraz idę spać. A! Stwierdzam, że świętowanie moich 22-ich urodzin zostało oficjalnie zakończone - po trzech osobnych imprezkach...

17 komentarzy:

 1. Zazdroszczę ,,Marzycielki z Ostendy", sama mam na nią ochotę;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zaraz zaczynam Zieloną Milę mojego jednego z ulubionych autorów. :) A w tym roku Oscara i panią Różę mam jako lekturę w szkole :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Trylogię Jeźdźca miedzianego polecam bardzo, bardzo! Ja jestem nią zachwycona i żałuję, że to już koniec spotkań z Tatianą i Aleksandrem:( A Tobie zazdroszczę, że lektura przed Tobą:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. 'Jeźdźca miedzianego' zazdroszczę, i oczywiście 'Marzycielki...' :)
  P.S Masz śliczny kolor włosów:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tego stosu nie czytałam jeszcze nic, ale "Jeździec miedziany" i "Zielona mila" (dobrze, że przypomniałaś mi o terminie 26 września!) stoją na półce i czekają na swoją kolej. Mam nadzieję, że trylogia Jeźdźca okaże się niezwykle wciągająca i fascynująca :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj ja raz się wzięłam za Kinga, ale on mnie przeraża naprawdę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Schmitta!!!! :) I tej jego książki akurat nie czytałam więc z chęcią zapoznam się z Twoją opinią zanim po nią sięgnę!
  Śliczny stosik! Miłego czytania! :))

  OdpowiedzUsuń
 8. King to moje guru, mam nadzieję, że 'Zielona Mila' Ci się spodoba :). Ja ją bardzo mile wspominam.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nic nie czytałam, ale Zieloną milę mam już na półce ;D A po filmie już się zachwycam ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. Zielona mila to zdecydowanie dobry zakup :) Pozostałe książki znam lepiej lub gorzej... no cóż, czekam na recenzje! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Zarówno Kinga jak i Schmitta bardzo lubię, także zazdroszczę pięknego stosiku. A zwłaszcza "Zielonej mili". Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. "Zielona mila" to piękna powieść. Swoja drogą nie spadną te książki?, mam wrażenie że za chwilę ulegną grawitacji ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Super, że także uczestniczysz w projekcie "Rozmawiajmy!" :) Uważam, że "Zielona mila" - zarówno film, jak i książka - są warte poświęconego im czasu. A chciałoby się przeczytać "Marzycielkę z Ostendy".
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Super :D
  W takim razie nie mogę się doczekać Twojej recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Stosik super. Nie miałam jeszcze okazji przeczytać nic z tych pozycji, ale "Zieloną milę" mam u siebie na półce, czekam tylko na odpowiednią porę.
  Kinga uwielbiam więc odpuścić bym nie mogła :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Z książkami Giffin tak bywa, że potrafią przenieść czytelnika w inny świat, odległy od naszych zwykłych spraw, jednak czasami rozczarowują, czego dowodem jest ostatnio przeczytana lektura...ach, ech i aj, inną powieść mi daj ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. "Marzycielkę..." polecam, bardzo mi się podobała ;) Jestem ciekawa Twoich wrażeń. A Kinga też mam u siebie w kolejce do przeczytania.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń